الجولات اليومية

DOLU DOLU KARADENİZ ANKARA ÇIKIŞLI

DOLU DOLU KARADENİZ ANKARA ÇIKIŞLI

1.GUN : SAFRANBOLU(Camaşırhane-Yoruk Koyu Sipahioğlu Konağı-Hıdırlık Tepesi-Saat Kulesi-Hukumet Konağı)- AMASRA(Ceşm-i Cihan - Kemere Koprusu - Kilise Camii - Cekiciler Carşısı - Amasra Muzesi) - KASTAMONU(Nasrullah Camii - Şerife Bacı Anıtı)SİNOP

05:30 Ankara Armada karşısı Soğutozu Ulusoy Tesisleri Onu

Turumuza katılacak misafirlerimizin alınması ardındanSafranbolu`ya devam ediyoruz.

Turklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu`ya vardıktan sonra Eski bir Bektaşi koyu olan Yörük Köyü ve koyun ortak yaşamını yansıtan Orada yaşayan meşhur Filiz Abla anlatımıyla eğlenceli çamaşırhane gezisini yaparken bu kadar çok detayın düşünülmüş olmasına şaşıracaksınız. Ardından Sipahioğlu Konağı`nın harem ve selamlık bölümlerini geziyoruz.

Koy kahvesindeki molayı takiben panoramik olarak göreceğimiz Hükümet Konağı`nın ve Saat Kulesi`nin bulunduğu Kale Mevkii`ni Hıdırlık Tepesi`nden fotoğraflıyoruz. Ardından bölgenin enfes lezzetlerinin tadına bakmak ve alışveriş yapmak için İmren Lokumlarına gidiliyor.

Ardından Strobon`a gore Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesi Amastris`den alan Karadeniz`in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet tarafından Ceşm-i Cihan buramı ola; ( Dünya`nın Gözü ) diye adlandırılan Amasra`ya varış.

Amasra`da Ceşmi-i cihan Restaurant’da meşhur balık eşliğinde öğlen yemeğimizi aldıktan sonra ( ekstra ) Amasra`da İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken kucuk bir adayı ana karaya bağlayan Kemere Köprüsü, Kilise Camii ve Çekiciler Çarşısı`nı görüp, Osmanlılar döneminde Bahriye-yi Humayun sonrasında Mızıka Okulu olarak da kullanılan Amasra Müzesi gezisinin ardından kentten ayrılıyor ve Kastamonu`ya hareket ediyoruz.

Karacomak Deresi`nin iki yakasına kurulmuş olan Kastamonu, Kurtuluş Savaşı`nda verdiği ornek mücadeleden sonra Şehitler Diyarı; adıyla anılır olmuş. Hükümet Konağı, Saat Kulesi, Şerife Bacı Anıtı`nı görüp Nasrullah Camii ve Meydanı`nı gezdikten sonra Sinop`a doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama 3* veya 4* Oteller Kastamonu ya da Sinop

2.GUN : SİNOP(Sinop Cezaevi Sinop Kalesi-Hamsilos Koyu)- SAMSUN(Bandırma Vapuru-Amazonlar Diyarı-Ataturk Onur Anıtı-Gazi Muzesi-İlk Adım Anıtı-Ayvacık Koyu)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ilk adresimiz Sinop Ceza evine doğru hareket ediyoruz.

Üc tarafı denizlerle çevrili bu kale yıllarca cezaevi olarak kullanılıp şuan da muze olarak kullanılıyor. Dizilere, şarkılara ve şiirlere konu olan bu tarihi cezaevi gezimizin sonrasında UNESCO`nun Dunya Miraslar Listesine giren Sinop Kalesi`ne cıkıp şehri izliyoruz.

Bu güzel seyrin ardından, Sinop`un simgesi haline gelmiş yarım asırlık ağacla Sanatın buluştuğu adres olan AYHAN KOTRA`yı ziyaret ediyoruz. Ayhan Usta`ın Atölyesinde Gemi yapımı hakkında kısa bir anlatımın dinledikten sonra alışverişimizi tamamlayıp, Cennet köşelerden biri olan ve buzul aşınması sonucu oluşmuş ve Dünya`nın kendiliğinden oluşan tek koy özelliğini taşıyan Hamsilos Koyuna gidiyoruz. Fotoğraf molasının ardından Gerze ve Bafra ilçelerini panoramik gördükten sonra Amazonlar Diyarı olan Samsun`a doğru hareket ediyoruz.

Cumhuriyet`in en önemli mihenk taşlarından biri olan Kızılırmak ve Yeşilırmak`ın denize dokulduğu bölgede yer alan bu anlamlı şehirde, ilk olarak Samsun Belediye Parkı`nda Samsun`un simgesi haline gelmiş Mustafa Kemal Atatürk ün şehre ilk çıktığı noktaya dikilen Avusturalyalı Heykeltıraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Atatürk Onur Anıtı`nı ziyaret ediyoruz,

Mustafa Kemal Atatürk`ün Samsun`a geldiğinde kaldığı otel olan Mantıka Palace 1940 yılında restore edilerek müze haline dönüştürülmüş, kendinizi o dönemlerde yaşıyormuş hissine kapılacağınız Gazi Müzesi`ni ziyaret ettikten sonra, ATATÜRK`ÜN 100. Yaş günü anısına 1981 yılında Bandırma Vapur`undan indiği iskelenin şuan ki olduğu konuma yapılan İlk Adım Anıtı`nı ziyaret edip, 19 Mayıs 1919`da ATATURK ve 18 Silah arkadaşının İstanbul’dan Samsun`a geldikleri Cumhuriyet`in ilk adımlarının atıldığı, Bal mumu Heykellerinin bulunduğu Bandırma Vapurunu gezdikten sonra, Terme ilçesi yakınlarında MO 1200`lu yıllarda yaşadıkları varsayılan ve Homeros`un İlyadasın’da söz edilen ilk cağların efsanevi kadın savaşçıları Amazonları ziyaret ettikten sonra Canik dağlarının kuzey eteklerinde, Yeşilırmak vadisinde, Suat Uğurlu Baraj gölünün kıyısında Karadeniz`in birbirinden değişik yeşil tonları ile haşır neşir olmaya başlıyoruz. Ayvacık Köyü`ndeki doğa gezisi ve fotoğraf molasının ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize doğru hareket ediyoruz

Konaklama:Ayvacık Legend Otel , Fatsa Yalcın Otel vb.Oteller

3.GUN : ORDU-BOZTEPE- GİRESUN(Giresun Kalesi-Topal Osman`ın Evi-Zetinlik Koyu - TRABZON(Tirebolu-Trebolu 42 Cay Fabrikası-Ayasofya Kilisesi-Ataurk Koşku-Tuğana Gumuş(Telkari)

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrasında Gunun ilk durağı Şehrin incisi, bir tarafında Ordu manzarası bir tarafında uçsuz bucaksız Karadeniz sahillerinin manzarasına sahip, bir tarafında da yemyeşil tepelere hakim ziyaret edenleri büyüleyen 485 Metre yükseklikte ki Boztepe`ye siz değerli misafirlerimiz ücretsiz olarak Teleferik ile çıkıp fotoğraf ve kahve molasının ardından, şehri kucaklayıp tekrar aracımıza donup Giresun`a doğru yola çıkıyoruz.

3000 yıllık tarihiyle muhteşem bir destinasyon olan doğal alanı, surları manzara tepeleri, cay bahçeleri ile şehrin en önemli turizm merkezi olan Giresun Kalesi`ne doğru hareket ediyoruz. Burada Meşhur Topal Osman`ın evi`ni panoramik gördükten sonra Giresun Kale` sini ziyaret ediyoruz.

Kale gezisinin ardından 3000 yıllık tarihiyle muhteşem bir destinasyon olan Zeytinlik Köyü`ne hareket ediyoruz. Giresun`da 300 yıllık tarihi evler arasında, asırların izlerine rastlayacağınız büyüleyici bir gezinti için Giresun Kalesi`nden 4 dk. gezi parkuru sonrası bu tarihi semte ulaşıyoruz. (30 dk.lık gezi parkurunda fotoğraf makineleriniz hazır olsun)

Şehir merkezinde kısa bir mola ve Çotanak heykeli önünde fotoğraf çektikten sonra öğlen yemeğini almak üzere Tirebolu 42 CAY FABRİKASI & RESTAURANT’A doğru hareket ediyoruz. Burada hem öğlen yemeği alma imkanı hem de Karadeniz`de cayın kalite ve tat olarak en üst noktası olan 42 cay tarafından yapılan tesiste otantik bir mimari içinde 42 cay fabrikasın da cay ile ilgili tüm bilgiyi de görerek alabilirsiniz. Çardaklarda 42 no`lu cayın lezzetinin de çok ayrı bir keyif olduğunu söylemeden geçmeyelim. Ardından Trabzon`a doğru yola çıkıyoruz .

Trabzon`da ilk olarak İstanbul`dan Trabzon Komenes Ailesi tarafından yapılan Ayasofya Kilisesi`ni gezdikten sonra Atatürk`ün Trabzon`a ilk geldiğinde Soğuk Su semtinde gezerken görüp beğendiği konağı Trabzon Özel İdaresince ATATURK`E hediye edilen ve Trabzon`a 3. Ve son kez geldiğinde konakladığı ATATURK Köşkü`nü ziyaret ediyoruz.

Ziyaretlerimizin sonunda Trabzon`un unlu TUĞANA GUMUŞ olarak yöreye özgü takı ve ev ürünlerini siz değerli misafirlerimizle en güzel görünümü, en çarpıcı dizaynı ve tasarımıyla sunulmuştur. Osmanlı döneminden bu yana süregelen telkari sanatını TUĞANA GUMUŞ farklı tasarımı ile el emeği, göz nuru dökerek en asil metal olan gümüş ile birleştirmektedir. 1979 yılından beri TUĞANA GUMUŞ imajıyla gümüş telkari el işleme sanatının asil çizgilerini cağlar öncesinin orjinalitesiyle günümüze ulaşmıştır. Tuğana Gümüş Atölyesi`nde bilgi alıyoruz ve alışveriş molasının ardından konaklama yapacağımız Zigana`ya doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Konaklama : Zigana Gumuşkayak Yayla Kent( YAYLA KONAKLAMASI) vb

4.GUN : GUMUŞHANE- KARACA MAĞARASI(Damlataş Mağarası-Hamsikoy Sutlacı) - SULEYMANİYE YERLEŞKESİ(Suleymaniye Camii) - BATUM(Coruh Nehri-Avrupa Meydanı-Poseidon Heykeli-Tiyatro Binası-Gurcu Gecesi)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Torul yolu üzerinden GUMUŞHANE varıyoruz. Gümüşhane ilindeki 5 bin yıllık geçmişe sahip Türkler, Rumlar ve Ermenilerin beraber yaşadığı Süleymaniye Mahallesi`ni ziyaret ediyoruz. Burada 1550-1557 yılları arasında Mimar Sinan tarafından, Kanuni Sultan Süleyman adına yapılmış Klasik Osmanlı Mimarisi tarzında yapılan eser olan Süleymaniye Camii`ni ziyaret edip, geçmişin izlerini taşıyan camiler, minareler, kiliseler, hanlar, köprüler, hamamlar, medreseler gibi 43 tarihi eserin yer aldığı kültürel değerleri görüp. Torul ilce sindeki Damlataş Mağara`larının en iyi örneklerinden biri olan toplam uzunluğu 256 metre olan Karaca Mağarasına Siz değerli misafirlerimize ücretsiz olarak ziyaret ediyoruz.

Karaca Mağarası gezimizin ardından; Gümüşhanenin Yüz yıllardır kültürümüzde olan ve günümüze dek geleneksel üretim yöntemi değiştirilmeden üretilen doğal ve katkısız bir urundur. Eski zamanlarda sadece yaz aylarında üretilip, bütün bir kış tüketilen pestil ve kome, günümüzde yılın 12 ayı modern tesislerde üretimi geleneksel yapısını bozmayacak şekilde yapılmaktadır. Pestil ve kome`nin en önemli özelliği katkı veya koruyucu madde kullanılmamasıdır. Meşhur damak tadı olan Pestil-Kome alışverişi için KRAL PESTİL Kome`yi ziyaret edip öğle yemeği için yola çıkıyoruz.

Öğle yemeğinin sonrasında Hamsikoy Sütlacı (ekstra) yiyerek sonraki durağımız olan Batum`a doğru Hareket. Sınırdan geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum`da ilk olarak küçük bir sahil kasabasında olan Gonio`ya kalesini panoramik görüyoruz.

Burada Ahalsopeli ve Adlia`yı birbirine bağlayan taş köprüyü Gonio Köprüsü`nün altından Çoruh Nehri`nin suları akarken, bizler kısa bir fotoğraf molası ardından Avrupa Meydanında göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli`ni görüp, sonrasında Piazza Meydanı`na gidiyoruz, Batum`un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor.

Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda verdiğimiz serbest zamanın ardından Tiyatro Meydanı`nda, Altın renkli Poseidon Heykeli`ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro Binasını, Meryem Ana Katedrali`ni ziyaret ediyor sonrasın da alışveriş ve TEKNE TURU için serbest zaman veriyoruz.

Ardından siz değerli misafirlerimize ücretsiz olarak Akşam yemeği ve günün yorgunluğunu atarak, eğlencenin doruğa çıkacağı Gürcistan yöresel oyun ve eğlencesini görmek için RİVİERA Resteurant`ta Gürcü Gecesine gidiyoruz.

Konaklama : 4* Grand Rixoss Palace vb oteller

ONEMLİ UYARI: Batum Girişlerinizde Resimli ve TC. Kimlik Numaranızın yazılı olduğu kimlik (nufus kağıdı) bulundurmak ZORUNLUDUR. Ehliyet veya Pasaport ile giriş yapılamaz. 16 TL olan yurt dışı cıkış harcı misafirler tarafından odenmektedir.

TC VATANDAŞI OLMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN GİRİŞİ KENDİLERİNE AİTTİR. ELEKTRONİK VİZE GECMEMEKTEDİR. BELGE EKSİKLİĞİ SEBEBİYLE GİRİŞ YAPAMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR.

*** COCUKLAR DAHİL RESİMSİZ ve YIPRANMIŞ KiMLiKLER GİRİŞ YAPAMAZ.

ONEMLİ UYARI: Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM`A gecişleri icin NOTER onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir.

5.GUN : ARTVİN- BORCKA(Klakur(Aralık)Yaylası- KARAGOL- FIRTINA VADİSİ(Cat Vadisi-Camlıhemşin-Şenyuva Koyu-Zilkale-Ortan Koyu ) - AYDER(Ayder Yaylası)

Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Sarp Sınır Kapısı`ndan cıkış gercekleştirerek Artvin Hopa ilçesini geçerek Çoruh nehrini takip ederek, toplam iki buçuk saatlik bir yolculuktan sonra Borcka ilce merkezine varıyoruz.

Buradan küçük araçlar ile Borcka ilce merkezine 27 km. mesafede, deniz seviyesinden 1450 metre yükseklikte bulunan 19.yy başlarında, bugünkü ``Klakur (Aralık)Yaylası`nın yakınlarındaki bir tepenin heyelan sonuncunda onunun kapanmasıyla oluşan cennet yeşili Kara göle ulaşıyoruz. Kara göle etrafındaki ormanlarla yürüyüş ve Fotoğraf molası sonrası öğle yemeğimizi almak için Borcka ilçesine doğru hareket ediyoruz.(KURUFASULYE)

Öğle yemeğimizin ardından; Hopa, Arhavi, Fındıklı, Ardeşen ilçelerini geçerek Fırtına Vadisine ulaşıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz tur alternatiflerimiz Eski Ticaret yolunu korumak için Cat Vadisi`ne kurulmuş olan ŞAMATA TUR farkı ile Zilkale ve Ortan Koyu gezisini yapmak için Camlıhemşin den bineceğimiz minibüsler ile Sevdaluk dizi çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva Koyunu gorerek orjinal Hemşin Konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan Köyüne gidiyoruz. Burada verdiğimiz serbest zaman sonrasında Fırtına Vadi`sinin vahşi doğasında yükselen Zilkale`ye geçiyoruz. Zilkal e, Camlıhemşin, Rize ilcesinin 12 km güneyinde Fırtına Vadisindeki bir geçide hakim, yüksekçe bir tepe üzerinde(dere yatağından 100 m denize,denizden 750 m yükseklikte)konumlanmış 8 burç ve bir gözetleme kulesinden oluşan savunma hendeği durumundaki Zil deresine merdivenle inilen bir kale olup, kesin yapım tarihi bilinmektedir. Zil Kale`nin Kartal yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalıcaksınız. Zil Kale turumuz siz değerli misafirlerimize Alibaba tour farkı ile ücretsiz yapılacaktır.

Dileyen Misafirlerimiz için; konusunda uzman eğitmenlerimiz de birifing sonrası Fırtına Deresinin coşkun sularında Raftig yapıyoruz. Fırtına Deresinde yaklaşık 1,5 Saat suren hafif bir parkurda RAFTİNG (ekstra kişi başı 50 TL) Bu programlarımızın ardından konaklama ve Akşam yemeği icin otelimize doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

Konaklama : Ayder ve Rize 3* 4* oteller

6.GUN : RİZE (Rize Bezi Atolyesi-Of - Caykara - Uzungol - Vakfıkebir - Surmene Kumbasar Bıcakcısı)SAMSUN

Sabah kahvaltımızı otelde alıp otelimizden ayrıldıktan sonra Ayder Yaylası gezisi tamamlayıp Rize`ye doğru yola çıkıyoruz. Rize bezleri yapımını canlı olarak göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimi ZAİMOĞLU RİZE BEZİ atölyesine gidiyoruz. Rize bezinin en büyük özelliği vücutta ki teri çekip vücudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından Of - Çaykara -Taşkıran güzergahından Uzun Göl`e ulaşıyoruz. Uzun gölde yolun her iki tarafını kaplayan yeşile doyacağınız asma köprüleri sakin akan gölün verdiği huşu ile öğlen yemeğimizi (ekstra) alıyoruz. Öğlen yemeğimizi almamızın ardından dileyen misafirlerimiz için;

HaldızenDeresi - Yayla Evi Gezisi

Çoğumuz Haldizen ismini pek bilmeyiz. Oysa Haldizen Deresi, Uzun gölün varlık nedenidir. Uzun göl, vadi onunun kapanması sonucunda oluşmuş bir set gölü. Yüzyıllar önce meydana gelen büyük bir heyelan, Haldizen Deresi`nin akışını bu bölümde ağırlaştırıp göle dönüştürmüş Uzun Gölün bir nevi Annesi Haldizen Deresi.

En uzak dağ köylerinden biri olan Haldızen (Demirkapı) Yaylasında; Balıklı Gol, Aygır Gölü, Piromer Gölü, Sarıçiçek Gölü, Dipsiz Göl, Cifte Goller adları ile anılan krater golleri bulunmaktadır. Yedi Goller olarak adlandırılan bu bölgedeki Balıklı Gölde doğal alabalık yaşamaktadır. Balı ile meşhur Anzer Yaylası ile komşu olan Haldizen Yaylası`nda ağustos ayında bile kar görmek mümkündür.

Demirkapı yaylasında şehrin gürültüsünden uzak doğanın kucağında bulutların öte yanında yayla evlerinin sıcaklığını gezip görerek gezimizi sonlandırıyoruz.

Bu keyifli gezi ardından yola çıkarak Türkiye`de bıçağın ana vatanı olarak adlandırılan Sürmene`ye gidiyor meşhur KUMBASAR bıçaklarını tanımak ve alışveriş yapabilmeniz adına serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman ardından yol üzerinde giderken Karadeniz`in meşhur Trabzon ekmeğini almak için VAKFIKEBİR`DE kısa bir alışveriş molası veriyoruz.

Ardından Karadeniz`in Müthiş lezzetlerini yanınızda götürebilmek için tamamı yörede yaşayanlar tarafından üretilen, gerçek Tere yağ ve Peynirin bin bir çeşidinin alışverişi yapabileceğimiz İSLAMOĞLU LEZZET DİYARI`NA gidiyoruz.

Son olarak FİSKOBİRLİK`DEN Fındık alışverişini tamamlayıp Karadeniz`in tüm güzelliklerini tekrardan gözünüzde canlandıra bileceğiniz Karadeniz sahil yolu üzerinden Samsun`a varıyoruz. Samsunda konaklama ve akşam yemeği alacağımız otelimize geçiyoruz.

Konaklama:Samsun Grand Amisos Otel ya da Ordu Fatsa Yalçın Otel

7. GUN : AMASYA (Mumyalar Muzesi-Kıralkaya Mezarları-Hazeranlar Konağı- Yalıboyu Yeşilırmak- Arkeoloji Muzesi- CORUM

Otelde alınan acık büfe sabah kahvaltısının ardından Osmanlılar döneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasyaya varıyoruz.

Amasyadaki gezimize Amasya ve Çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Müzesi ve Mumya Müzesi ile başlıyoruz. Müzede Hititlerden Romalılara, Selçukludan Osmanlı`ya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu, Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşil Irmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikayesiyle büyüleyen Kral Kaya Mezarlarının panoramik seyri sonrasında Amasya`da ki son gezimiz sevdaları tarihe mal olmuş Ferhat ile Şirin efsanesine konu olan su kanallarını gördükten sonra Amasyadan ayrılarak Leblebinin başkenti Çorum`a gidiyoruz.

Coruma gelip leblebi almadan evlerimize dönmek olmaz kısa bir alışveriş molası arından turumuzun sonuna geliyoruz. Donuş yolculuğumuza başlıyor ve akşam saatlerinde Ankara`ya varıyoruz ve bir başka Alibaba tour organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

TUR UCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER :

*Tüm Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri Dahildir.

*6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

*Gümüşhane Karaca Mağarası Giriş Ücreti

*Ordu Boztepe Teleferik Giriş Ücreti

*Samsun Amazon Kadınlar Müzesi Giriş Ücreti

*Amasya Arkeoloji Müzesi Giriş Ücreti

*Amasya Hazeranlar Konağı Giriş Ücreti

*Samsun Bandırma Vapuru Giriş Ücreti

*Samsun Gazi Müzesi Giriş Ücreti

*Trabzon Atatürk Köşkü Giriş Ücreti

*Camlıhemşin Zilkale Turu ŞAMATA TUR Farkı ile

*Rize Ayder Yaylası

*Fırtına Vadisi

*Borcka Karagöl Yayla Turu

*Giresun Kalesi

*Gümüşhane Süleymaniye Camii

*Trabzon Uzun göl Yaylası

*Batum Turu

*Batum`da Tekne Turu

*Batum`da Akşam Yemeği ve Gürcü Gecesi

*Sinop Cezaevi giriş Ücreti

*Ferhat ile Şirin

*Haldızeren Yaylası

*Hıdırlık Tepesi (Cam Teras)

*Tüm Çevre gezileri

*Profesyonel rehberlik hizmetleri

*Alibaba tourotobüs içi ikramları
*Alibaba tour güvencesi

*Otellerde acık büfe 6 sabah kahvaltısı

*Otellerde acık büfe veya set menü 6 akşam yemeği

*1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

*Mercedes Travego, Tourismo otobüsler İle ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)

TUR UCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :
* Öğle yemekleri,
* Tüm yemeklerde alınan icecekler,
* Ferdi kaza sigortası,
* Ekstra olarak belirtilen geziler
* Kişisel harcamalar
*Yurtdışı çıkış harcı (16 TL)

T.C Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirler bu turumuzda müze ören yeri giriş ücretleri için20,00 TLfark öder. Müzekart uygulamasının T.C Vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle Müzekart verilmez