الجولات اليومية

KARADENİZ ESİNTİSİ

1. GUN :GECE YOLCULUĞU

23:00 Bakırkoy Omur Plaza Karşısı
23:30 Beşiktaş Yıldız Camii Onu
00:00 Kadıkoy Eski Salı Pazarı
00:15 Kartal Yemek Center
00:30 Cayırova Mc Donalds Onu

2. GUN :ORDU - BOZTEPE - GİRESUN(Giresun Kalesi - Topal Osman ın Evi - Zetinlik Koyu - TRABZON(Tirebolu - Tirebolu 42 Cay Fabrikası - Ayasofya Kilisesi - Ataurk Koşku - Tuğana Gumuş (Telkari))

01:15 İzmit Halk Evi Karşısı Otobus Durağı
05:30 Ankara Armada Karşısı Soğutozu Ulusoy Tesisleri Onu

Turumuza katılacak misafirlerimizin alınması ardından aracımızda sizlere yapılan ikramlar eşliğinde Kırıkkale Sungurlu Çorum üzerinden Ordu ya hareket ediyoruz.

Gunun ilk durağı Şehrin incisi, bir tarafında Ordu manzarası bir tarafında ucsuz bucaksız Karadeniz sahillerinin manzarasına sahip, bir tarafında da yemyeşil tepelere hakim ziyaret edenleri buyuleyen 485 Metre yukseklikte ki Boztepe ye siz değerli misafirlerimiz ucretsiz olarak Teleferik ile cıkıp fotoğraf ve kahve molasının ardından, şehri kucaklayıp tekrar aracımıza donup Giresun a doğru yola cıkıyoruz.

3000 yıllık tarihiyle muhteşem bir destinasyon olan doğal alanı, surları manzara tepeleri,cay bahceleri ileşehrin en onemli turizm merkezi olan GiresunKalesi ne doğru hareket ediyoruz.Burada Meşhur Topal Osman ın evi ni panoramik gordukten sonra Giresun Kale sini ziyaret ediyoruz.

Kale gezisinin ardından şehir merkezinde kısabir mola ve Cotanak heykeli onunde fotoğraf cektikten sonra oğlen yemeğini almak uzere Tirebolu 42 CAY FABRİKASI &RESTAURANT a doğru hareket ediyoruz. Burada hem oğlen yemeği alma imkanı hem de Karadeniz de cayın kalite ve tat olarak en ust noktası olan 42 cay tarafından yapılan tesiste otantik bir mimari icinde 42 cay fabrikasın da cay ile ilgili tum bilgiyi de gorerek alabilirsiniz. Cardaklarda42 no lu cayın lezzetinin de cok ayrı bir keyif olduğunu soylemeden gecmeyelim.Ardından Trabzon a doğru yola cıkıyoruz .

Trabzon da ilk olarak İstanbul dan Trabzon Komenes Ailesi tarafından yapılan Ayasofya Kilisesi ni gezdikten sonra Ataturk un Trabzon a ilk geldiğinde Soğuk Su semtinde gezerken gorup beğendiği konağı Trabzon Ozel İdaresince ATATURK e hediye edilen ve Trabzon a 3. Ve son kez geldiğinde konakladığı ATATURK Koşku nu ziyaret ediyoruz.

Ziyaretlerimizin sonunda Trabzon un unlu TUĞANA GUMUŞ olarak yoreye ozgu takı ve ev urunlerini siz değerli misafirlerimizle en guzel gorunumu, en carpıcı dizaynı ve tasarımıyla sunulmuştur. Osmanlı doneminden buyana suregelen telkari sanatını TUĞANAGUMUŞ farklı tasarımı ile el emeği,goz nuru dokerek en asil metal olan gumuş ile birleştirmektedir. 1979 yılındanberi TUĞANA GUMUŞ imajıyla gumuş telkari el işleme sanatının asil cizgilerini cağlar oncesinin orjinalitesiyle gunumuze ulaşmıştır. Tuğana GumuşAtolyesi ndebilgi alıyoruz ve alışveriş molasının ardından konaklama yapacağımız Zigana yadoğru yola cıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde .

Konaklama : Zigana Gumuşkayak Yayla Kent( YAYLA KONAKLAMASI) vb

3.GUN :KARACA MAĞARASI(Damlataş Mağarası-Hamsikoy Sutlacı) - SULEYMANİYE YERLEŞKESİ(Suleymaniye Camii) - FIRTINA VADİSİ(Cat Vadisi - Camlıhemşin - Şenyuva Koyu - Zilkale - Ortan Koyu ) - AYDER(Ayder Yaylası)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Torul yolu uzerinden GUMUŞHANEyevarıyoruz.Gumuşhane ilindeki 5 bin yıllık gecmişe sahip Turkler, Rumlar ve Ermenilerin beraber yaşadığı Suleymaniye Mahallesi ni ziyaret ediyoruz.Burada 1550-1557 yılları arasında Mimar Sinan tarafından, Kanuni Sultan Suleyman adına yapılmış Klasik Osmanlı Mimarisi tarzında yapılan eser olan Suleymaniye Camii ni ziyaret edip;gecmişin izlerini taşıyan camiler, minareler,kiliseler,hanlar, kopruler, hamamlar, medreseler gibi 43 tarihi eserin yeraldığı kulturel değerleri gorup.Torul ilcesindeki Damlataş Mağara larının en iyi orneklerinden biri olan toplam uzunluğu 256 metre olan Karaca Mağarası na Siz değerli misafirlerimize ucretsiz olarak ziyaret ediyoruz.

Karaca Mağarası gezimizin ardından;Gumuşhane nin Yuzyıllardır kulturumuzde olan ve gunumuze dek geleneksel uretim yontemi değiştirilmeden uretilen doğal ve katkısız bir urundur. Eski zamanlarda sadeceyaz aylarında uretilip, butun bir kış tuketilen Pestil ve Kome, gunumuzde yılın 12 ayı modern tesislerde uretimi geleneksel yapısını bozmayacak şekilde yapılmaktadır. Pestil ve Kome nin en onemli ozelliği katkı veya koruyucu madde kullanılmamasıdır. Meşhur damak tadı olan Pestil-Kome alışverişiicin Kral Pestil Kome yiziyaret edip oğle yemeği icin yola cıkıyoruz.

Oğle yemeğimizin ardından Hamsikoy Sutlacı (ekstra) yiyerek Fırtına Vadisine ulaşıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz tur altertiflerimiz Eski Ticaret yolunu korumak icin Cat Vadisi ne kurulmuş olan ŞAMATA TUR farkı ile Zilkale ve OrtanKoyu gezisini yapmak icin Camlıhemşin den bineceğimiz minubusler ile Sevdaluk dizi cekimlerinin de yapıldığı Şenyuva Koyunu gorerek orjinal Hemşin Konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan Koyune gidiyoruz.Burada verdiğimiz serbest zaman sonrasında Fırtına Vadi sinin vahşi doğasında yukselen Zilkale ye geciyoruz. Zilkale,Camlıhemşin,Rize ilcesinin 12 km guneyinde Fırtına Vadi sindeki bir gecide hakim,yuksekce bir tepe uzerinde(dere yatağından 100 m denize,denizden 750 m yukseklikte)konumlanmış 8 burc ve bir gozetleme kulesinden oluşan savunma hendeği durumundaki ZilDeresine merdivenle inilen bir kale olup ,kesin yapım tarihi bilinmektedir. Zil Kale nin Kartal yuvasını andıran goruntusune hayran kalıcaksınız. Zil Kale turumuz siz değerli misafirlerimizeAlibaba tourfarkı ile ucretsiz yapılacaktır.

Dileyen Misafirlerimizicin;konusunda uzman eğitmenlerimiz de birifing sonrası Fırtına Deresinin coşkun sularında Rafting yapıyoruz.Fırtına Deresinde yaklaşık 1,5 Saat suren hafif bir parkurda RAFTİNG(extra kişi başı 50 TL)Bu programlarımızın ardından konaklama ve Akşam yemeği icin otelimize doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

Konaklama: Ayder ve Rize 3* 4* oteller

4. GUN : BATUM(Coruh Nehri-Avrupa Meydanı-Poseidon Heykeli-Tiyatro Binası-Gurcu Gecesi -Casino)- AYDER YAYLASI

Sabah otel de alacağımız kahvaltının ardından Ayder Yaylası nda kısa bir yuruyuş sonrasın da ilk durağımız Sarp Sınır Kapısı oluyor.Ulkemizi Gurcistan a bağlayan sınır kapısından Coruh Nehri nin Karadeniz e dokulen yerine konumlandırılmış Batum a giriş yapıyoruz.Sınırdan geciş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum da ilk olarak kucuk bir sahil kasabasında olan Gonio ya kalesini panoramik goruyoruz.

Burada Ahalsopeli ve Adlia yı birbirine bağlayan taş kopruyu Gonio Koprusu nun altından Coruh Nehri nin suları akarken, bizler kısa bir fotoğraf molası ardından Avrupa meyda nında goğe yukselen Kafkasların mitolojik yuzunu gosteren Medea Heykeli ni gorup, sonrasında Piazza Meydanı na gidiyoruz, Batum un en guzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor.

Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda verdiğimiz serbest zamanın ardından Tiyatro Meydanı nda, Altın renkli Poseidon Heykeli ni gorup fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro Binasını,Meryem Ana Katedrali ni ziyaret ediyor sonrasında serbest zaman veriyoruz.Ardından Sarp Sınır Kapısına Doğru yola cıkıp,Konaklama ve Akşam yemeği icin Ayder Yaylasına doğru hareket ediyoruz.

Konaklama:Ayder Yaylası ya da Rize Konaklama(Rize Green Otel)

ONEMLİ UYARI: Batum Girişlerinizde Resimli ve TC. Kimlik Numaranızın yazılı olduğu kimlik (nufus kağıdı) bulundurmak ZORUNLUDUR. Ehliyet veya Pasaport ile giriş YAPILAMAZ. 16 TL olan yurt dışı cıkış harcı misafirler tarafından odenmektedir.

TC VATANDAŞI OLMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN GİRİŞİ KENDİLERİNE AİTTİR. ELEKTRONİK VİZE GECMEMEKTEDİR. BELGE EKSİKLİĞİ SEBEBİYLE GİRİŞ YAPAMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR.

*** COCUKLAR DAHİL RESİMSİZ ve YIPRANMIŞ KiMLiKLER GİRİŞ YAPAMAZ.

ONEMLİ UYARI: Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM A gecişleri icin NOTER onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir

5. GUN : RİZE (Rize Bezi Atolyesi - Of - Caykara - Uzungol - Vakfıkebir - Surmene Kumbasar Bıcakcısı) SAMSUN

Sabah kahvaltımızı otel de alıp otelimizden ayrıldıktan sonra Ayder Yaylası gezisini tamamlayıp Rize ye doğru yola cıkıyoruz.Rize bezleri yapımını canlı olarak goreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz ZAİMOĞLU RİZE BEZİ atolyesine gidiyoruz.Rize bezinin en buyuk ozelliği vucuttaki teri cekip vucudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır.Rize bezi alışverimizin ardından Of-Caykara-Taşkıran guzergahından Uzun Gol e ulaşıyoruz.Uzun gol de yolun her iki tarafını kaplayan yeşile doyacağınız asma koprulerin sakin akan golun verdiği huşu ile oğlen yemeğimizi (extra)alıyoruz.

Bu keyifli gezi ardından yola cıkarak Turkiye de bıcağın ana vatanıolarak adlandırılan Surmene yegidiyor meşhur KUMBASAR bıcaklarınıtanımak ve alışveriş yapabilmeniz adına serbest zaman veriyoruz.Serbest zamanardından yol uzerinde giderken Karadeniz in meşhur Trabzon ekmeği nialmak icin VAKFIKEBİR de kısa bir alışverişmolası veriyoruz.

Ardından Karadeniz in Muthiş lezzetlerini yanınızda goturebilmekicin tamamı yorede yaşayanlar tarafından uretilen,gercek Tereyağ ve Peynir in binbir ceşidinin alışverişiyapabileceğimiz İSLAMOĞLU LEZZET DİYARI na gidiyoruz.

SonolarakFİSKOBİRLİK den Fındık alışverişini tamamlayıp Karadeniz in tum guzelliklerini tekrardan gozunuzde canlandırabileceğiniz Karadeniz sahil yolu uzerinden Samsun a varıyoruz.Samsun da konaklama ve akşam yemeği alacağımız otelimize geciyoruz.

Konaklama:Samsun Grand Amisos Otel ya da Ordu Fatsa Yalcın Otel

6.GUN :AMASYA (Mumyalar Muzesi - Kıralkaya Mezarları - Hazeranlar Konağı - Yalıboyu Yeşilırmak - Arkeoloji Muzesi)- CORUM

Otelde alınan acık bufe sabah kahvaltısının ardından Osmanlılar donemindeşehzadeler şehri olarak bilinen Amasya ya varıyoruz.

Amasya daki gezimize Amasya ve Cevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Muzesi ve Mumya Muzesi ile başlıyoruz. Müzede Hititler den Romalılar a, Selcuklu dan Osmanlı ya kadar bircok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Bayezid Kulliyesi,Yalı Boyu, ŞehzadelerParkı,Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşil Irmak Vadisi kıyısında yer alan goruntusuyle ve hikayesiyle buyuleyen Kral Kaya Mezarları nın panoramik seyri sonrasında Amasyada ki son gezimiz sevdaları tarihe mal olmuş Ferhat ile Şirin efsanesine konu olan su kanallarını goruyoruz vesonrasındaAmasya dan ayrılarak Leblebinin başkenti Corum a gidiyoruz.

Corum a gelip leblebi almadan evlerimize donmek olmaz kısa bir alışveriş molası arından turumuzun sonuna geliyoruz.Donuş yolculuğumuza başlıyor ve akşam saatlerinde Ankara ya varıyoruz Ardından İstanbul a doğru yola cıkıyoruz ve bir başkaAlibaba tourorganizasyonunda buluşmak uzere vedalaşıyoruz.

TUR UCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

*Tüm Müze Ören Yeri Giriş ücretleri Dahildir.

*4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

*Gümüşhane Karaca Mağarası Giriş Ücreti

*Ordu Boztepe Teleferik Giriş Ücreti

*Amasya Arkeoloji Müzesi Giriş Ücreti

*Amasya Hazeranlar Konağı Giriş Ücreti

*Trabzon Atatürk Köşkü Giriş Ücreti

*Camlıhemşin Zilkale Turu ŞAMATA TUR Farkı ile

*Rize Ayder Yaylası

*Fırtına Vadisi

*Giresun Kalesi

*Gümüşhane Süleymaniye Camii

*Trabzon Uzun Gol Yaylası

*Batum Turu

*Tüm Çevre gezileri

*Profesyonel rehberlik hizmetleri
*Alibabatour otobüs içi ikramları

*Alibabatour güvencesi

*Otellerde acık büfe 4 sabah kahvaltısı

*Otellerde acık büfe veya set menü 4 akşam yemeği

*1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

*Mercedes Travego, Tourismo otobusler İle ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)

TUR UCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Öğle yemekleri,
* Tüm yemeklerde alınan içecekler,
* Ferdi kaza sigortası,
* Ekstra olarak belirtilen geziler
* Kişisel harcamalar
* Yurtdışı çıkış harcı (16 TL)