الجولات اليومية

Dolu Dolu Doğu Karadeniz Batum Turu

DOLU DOLU DOĞU KARADENİZ BATUM TURU

1.GUN : GECE YOLCULUĞU

24:00 Bakırkoy Boyner Onu
00:30 Beşiktaş Yıldız Camii Onu
01:00 Kadıkoy Evlendirme Dairesi Onu
01:15 Kartal Yemek Center
01:30 Cayırova Mc Donalds Onu
02:15 İzmit Halk Evi Karşısı Otobus Durağı

2.GUN : SAFRANBOLU(Camaşırhane-Yoruk Koyu Sipahioğlu Konağı-Hıdırlık Tepesi-Saat Kulesi-Hukumet Konağı)- AMASRA(Ceşm-i Cihan - Kemere Koprusu - Kilise Camii - Cekiciler Carşısı - Amasra Muzesi) - KASTAMONU(Nasrullah Camii - Şerife Bacı Anıtı)SİNOP

Turumuza katılacak misafirlerimizin alınması ardından aracımızda sizlere yapılan ikramlar eşliğindeSafranbolu ya devam ediyoruz.

Turklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu ya vardıktan sonra Eski bir Bektaşi koyu olan Yörük Koyu ve koyun ortak yaşamını yansıtan Orada yaşayan meşhur Filiz Abla anlatımıyla eğlenceli Çamaşırhane gezisini yaparken bu kadar cok detayın duşunulmuş olmasına şaşıracaksınız. Ardından Sipahioğlu Konağı nın harem ve selamlık bolumlerini geziyoruz.

Koy kahvesindeki molayı takiben panoramik olarak göreceğimiz Hükümet Konağı nın ve Saat Kulesi nin bulunduğu Kale Mevkii ni Hıdırlık Tepesi nden fotoğraflıyoruz. Ardından bölgenin enfes lezetlerinin tadına bakmak ve alışveriş yapmak icin İmren Lokumlarına gidiliyor.

Ardından Strobon a göre Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesi Amastris den alan Karadeniz in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet tarafından Ceşm-i Cihan buramı ola; ( Dünya nın Gözü ) diye adlandırılan Amasra ya varış.

Amasra da Ceşmi-i cihan Restaurant da meşhur balık eşliğinde öğlen yemeğimizi aldıktan sonra ( ekstra ) Amasra da İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken kucuk bir adayı ana karaya bağlayan Kemere Köprüsü, Kilise Camii ve Çekiciler Çarşısı nı görüp, Osmanlılar döneminde Bahriye-yi Humayun sonrasında Mızıka Okulu olarak da kullanılan Amasra Müzesi gezisinin ardından kentten ayrılıyor ve Kastamonu ya hareket ediyoruz .

Karaçomak Deresi nin iki yakasına kurulmuş olan Kastamonu, Kurtuluş Savaşı nda verdiği ornek mücadeleden sonra Şehitler Diyarı; adıyla anılır olmuş. Hükümet Konağı, Saat Kulesi, Şerife Bacı Anıtı nı gorup Nasrullah Camii ve Meydanı nı gezdikten sonra Sinop a doğru hareket ediyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama 3* veya 4* Oteller Kastamonu ya da Sinop

3.GUN : SİNOPSAMSUN(Bandırma Vapuru-Amazonlar Diyarı-Atatürk Onur Anıtı-Gazi Muzesi-İlk Adım Anıtı-Ayvacık Koyu)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ilk adresimiz Sinop Ceza evine doğru hareket ediyoruz.

Üç tarafı denizlerle çevrili bu kale yıllarca cezaevi olarak kullanılıp şuan da müze olarak kullanılıyor. Dizilere, şarkılara ve şiirlere konu olan bu tarihi cezaevi gezimizin sonrasında UNESCO nun Dünya Miraslar Listesine giren Sinop Kalesi ne çıkıp şehri izliyoruz.

Bu güzel seyrin ardından, Sinop un simgesi haline gelmiş yarım asırlık ağaçla Sanatın buluştuğu adres olan AYHAN KOTRA yı ziyaret ediyoruz. Ayhan Usta ın Atölyesinde Gemi yapımı hakkında kısa bir anlatımın dinledikten sonra alışverişimizi tamamlayıp, Cennet köşelerden biri olan ve buzul aşınması sonucu oluşmuş ve Dünya nın kendiliğinden oluşan tek koy özelliğini taşıyan Hamsilos Koyuna gidiyoruz. Fotoğraf molasının ardından Gerze ve Bafra ilçelerini panoramik gördükten sonra Amazonlar Diyarı olan Samsun a doğru hareket ediyoruz.

Cumhuriyet in en önemli mihenk taşlarından biri olan Kızılırmak ve Yeşilırmak ın denize döküldüğü bölgede yer alan bu anlamlı şehirde, ilk olarak Samsun Belediye Parkı nda Samsun un simgesi haline gelmiş Mustafa Kemal ATATÜRK ün şehre ilk çıktığı noktaya dikilen Avusturalyalı Heykeltıraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Atatürk Onur Anıtı nı ziyaret ediyoruz,

Mustafa Kemal ATATÜRK ün Samsun a geldiğinde kaldığı otel olan Mantıka Palace 1940 yılında restore edilerek müze haline dönüştürülmüş, kendinizi o dönemlerde yaşıyormuş hissine kapılacağınız Gazi Müzesi ni ziyaret ettikten sonra, ATATURK un 100. Yaş günü anısına 1981 yılında Bandırma Vapur undan indiği iskelenin şuan ki olduğu konuma yapılan İlk Adım Anıtı nı ziyaret edip, 19 Mayıs 1919 da ATATURK ve 18 Silah arkadaşının İstanbul dan Samsun a geldikleri Cumhuriyet in ilk adımlarının atıldığı, Bal mumu Heykelleri nin bulunduğu Bandırma Vapuru nu gezdikten sonra, Terme ilçesi yakınlarında MO 1200 lu yıllarda yaşadıkları varsayılan ve Homeros un İlyada sında da söz edilen ilk cağların efsanevi kadın savaşcıları Amazonları ziyaret ettikten sonra Canik dağlarının kuzey eteklerinde, Yeşilırmak vadisinde, Suat Uğurlu Baraj gölünün kıyısında Karadeniz in birbirinden değişik yeşil tonları ile haşır neşir olmaya başlıyoruz. Ayvacık Koyu ndeki doğa gezisi ve fotoğraf molasının ardından akşam yemeği ve konaklama icin otelimize doğru hareket ediyoruz

Konaklama: Ayvacık Legend Otel, Fatsa Yalçın Otel vb. Oteller

4.GUN : ORDU-BOZTEPE- GİRESUN(Giresun Kalesi-Topal Osman ın Evi-Zetinlik Koyu - TRABZON(Tirebolu-Trebolu 42 Cay Fabrikası-Ayasofya Kilisesi-Ataurk Koşku-Tuğana Gumuş(Telkari)

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrasında günün ilk durağı Şehrin incisi, bir tarafında Ordu manzarası bir tarafında uçsuz bucaksız Karadeniz sahillerinin manzarasına sahip, bir tarafında da yemyeşil tepelere hakim ziyaret edenleri büyüleyen 485 Metre yükseklikte ki Boztepe ye siz değerli misafirlerimiz ücretsiz olarak Teleferik ile çıkıp fotoğraf ve kahve molasının ardından, şehri kucaklayıp tekrar aracımıza donup Giresun a doğru yola çıkıyoruz.

3000 yıllık tarihiyle muhteşem bir destinasyon olan doğal alanı, surları manzara tepeleri, çay bahçeleri ile şehrin en önemli turizm merkezi olan Giresun Kalesi ne doğru hareket ediyoruz. Burada Meşhur Topal Osman ın evi ni panoramik gördükten sonra Giresun Kale sini ziyaret ediyoruz.

Kale gezisinin ardından şehir merkezinde kısa bir mola ve Çotanak heykeli onunde fotoğraf çektikten sonra öğlen yemeğini almak üzere Tirebolu 42 CAY FABRİKASI & RESTAURANT a doğru hareket ediyoruz. Burada hem öğlen yemeği alma imkanı hem de Karadeniz de cayın kalite ve tat olarak en ust noktası olan 42 cay tarafından yapılan tesiste otantik bir mimari içinde 42 cay fabrikasın da cay ile ilgili tüm bilgiyi de görerek alabilirsiniz. Çardaklarda 42 no lu cayın lezzetinin de çok ayrı bir keyif olduğunu söylemeden geçmeyelim. Ardından Trabzon a doğru yola çıkıyoruz .

Trabzon da ilk olarak İstanbul dan Trabzon Komenes Ailesi tarafından yapılan Ayasofya Kilisesi ni gezdikten sonra Atatürk un Trabzon a ilk geldiğinde Soğuk Su semtinde gezerken görüp beğendiği konağı Trabzon Özel İdaresince ATATURK e hediye edilen ve Trabzon a 3. Ve son kez geldiğinde konakladığı ATATURK Köşkü nü ziyaret ediyoruz.

Ziyaretlerimizin sonunda Trabzon un unlu TUĞANA GUMUŞ olarak yöreye özgü takı ve ev ürünlerini siz değerli misafirlerimizle en güzel görünümü, en çarpıcı dizaynı ve tasarımıyla sunulmuştur. Osmanlı döneminden bu yana süregelen telkari sanatını TUĞANA GUMUŞ farklı tasarımı ile el emeği, göz nuru dökerek en asil metal olan gümüş ile birleştirmektedir. 1979 yılından beri TUĞANA GUMUŞ imajıyla gümüş telkari el işleme sanatının asil çizgilerini cağlar öncesinin orjinalitesiyle günümüze ulaşmıştır. Tuğana Gümüş Atölyesin de bilgi alıyoruz ve alışveriş molasının ardından konaklama yapacağımız Zigana ya doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Konaklama : Zigana Gümüşkayak Yayla Kent( YAYLA KONAKLAMASI) vb

5.GUN : GUMUŞHANE- KARACA MAĞARASI(Damlataş Mağarası-Hamsikoy Sutlacı) - SULEYMANİYE YERLEŞKESİ(Suleymaniye Camii) - BATUM(Coruh Nehri-Avrupa Meydanı-Poseidon Heykeli-Tiyatro Binası-Gurcu Gecesi)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Torul yolu üzerinden GÜMÜŞHANE varıyoruz. Gümüşhane ilindeki 5 bin yıllık geçmişe sahip Türkler, Rumlar ve Ermenilerin beraber yaşadığı Süleymaniye Mahallesi ni ziyaret ediyoruz. Burada 1550-1557 yılları arasında Mimar Sinan tarafından, Kanuni Sultan Süleyman adına yapılmış Klasik Osmanlı Mimarisi tarzında yapılan eser olan Süleymaniye Camii ni ziyaret edip, geçmişin izlerini taşıyan camiler, minareler, kiliseler, hanlar, köprüler, hamamlar, medreseler gibi 43 tarihi eserin yer aldığı kültürel değerleri görüp. Torul ilce sindeki Damlataş Mağaralarının en iyi örneklerinden biri olan toplam uzunluğu 256 metre olan Karaca Mağarası na Siz değerli misafirlerimize ücretsiz olarak ziyaret ediyoruz.

Karaca Mağarası gezimizin ardından; Gümüşhane nin Yüz yıllardır kültürümüzde olan ve günümüze dek geleneksel üretim yöntemi değiştirilmeden üretilen doğal ve katkısız bir urundur. Eski zamanlarda sadece yaz aylarında üretilip, bütün bir kış tüketilen pestil ve kome, günümüzde yılın 12 ayı modern tesislerde üretimi geleneksel yapısını bozmayacak şekilde yapılmaktadır. Pestil ve kome nin en önemli özelliği katkı veya koruyucu madde kullanılmamasıdır. Meşhur damak tadı olan Pestil-Kome alışverişi icin KRAL PESTİL Kome yi ziyaret edip öğle yemeği için yola çıkıyoruz.

Öğle yemeğinin sonrasında Hamsikoy Sütlacı (ekstra) yiyerek sonraki durağımız olan Batum a doğru Hareket. Sınırdan geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum da ilk olarak küçük bir sahil kasabasında olan Gonio ya kalesini panoramik görüyoruz.

Burada Ahalsopeli ve Adliayı birbirine bağlayan taş köprüyü Gonio Köprüsünün altından Çoruh Nehrinin suları akarken, bizler kısa bir fotoğraf molası ardından Avrupa Meydanında göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli ni görüp, sonrasında Piazza Meydanı na gidiyoruz, Batum un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor.

Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda verdiğimiz serbest zamanın ardından Tiyatro Meydanında, Altın renkli Poseidon Heykelini görüp fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro Binasını, Meryem Ana Katedralini ziyaret ediyor sonrasın da alışveriş ve TEKNE TURU için serbest zaman veriyoruz.

Ardından siz değerli misafirlerimize ücretsiz olarak Akşam yemeği ve günün yorgunluğunu atarak, eğlencenin doruğa çıkacağı Gürcistan yöresel oyun ve eğlencesini görmek için RİVİERA Restaurantta Gürcü Gecesine gidiyoruz.

Konaklama : 4* Grand Rixoss Palace vb oteller

ONEMLİ UYARI: Batum Girişlerinizde Resimli ve TC. Kimlik Numaranızın yazılı olduğu kimlik (nufus kağıdı) bulundurmak ZORUNLUDUR. Ehliyet veya Pasaport ile giriş YAPILAMAZ. 16 TL olan yurt dışı cıkış harcı misafirler tarafından odenmektedir.

TC VATANDAŞI OLMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN GİRİŞİ KENDİLERİNE AİTTİR. ELEKTRONİK VİZE GECMEMEKTEDİR. BELGE EKSİKLİĞİ SEBEBİYLE GİRİŞ YAPAMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR.

*** COCUKLAR DAHİL RESİMSİZ ve YIPRANMIŞ KiMLiKLER GİRİŞ YAPAMAZ.

ONEMLİ UYARI: Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM A gecişleri icin NOTER onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir.

6.GUN : ARTVİN- BORCKA(Klakur(Aralık)Yaylası- KARAGOL- FIRTINA VADİSİ(Cat Vadisi-Camlıhemşin-Şenyuva Koyu-Zilkale-Ortan Koyu ) - AYDER(Ayder Yaylası)

Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Sarp Sınır Kapısından çıkış gerçekleştirerek Artvin Hopa ilçesini geçerek Çoruh nehrini takip ederek, toplam iki buçuk saatlik bir yolculuktan sonra Borçka ilce merkezine varıyoruz.

Buradan küçük araçlar ile Borcka ilce merkezi ne 27 km. mesafede, deniz seviyesinden 1450 metre yükseklikte bulunan 19.yy başlarında, bugünkü Klakur(Aralık)Yaylası nın yakınlarındaki bir tepenin heyelan sonuncunda onunun kapanmasıyla oluşan cennet yeşili Karagöl e ulaşıyoruz. Karagöl e etrafındaki ormanlarla yürüyüş ve Fotoğraf molası sonrası öğle yemeğimizi almak icin Borcka ilçesine doğru hareket ediyoruz.(KURUFASULYE)

Öğle yemeğimizin ardından; Hopa, Arhavi, Fındıklı, Ardeşen ilçelerini geçerek Fırtına Vadisine ulaşıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz tur alternatiflerimiz Eski Ticaret yolunu korumak için Çat Vadisi ne kurulmuş olan ŞAMATA TUR farkı ile Zilkale ve Ortan Koyu gezisini yapmak için Camlıhemşin den bineceğimiz minibüsler ile Sevdaluk dizi çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva Koyunu görerek orjinal Hemşin Konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan Köyüne gidiyoruz. Burada verdiğimiz serbest zaman sonrasında Fırtına Vadi sinin vahşi doğasında yükselen Zilkale ye geçiyoruz. Zilkale, Camlıhemşin, Rize ilçesinin 12 km güneyinde Fırtına Vadi sindeki bir geçide hakim, yüksekçe bir tepe üzerinde(dere yatağından 100 m denize, denizden 750 m yükseklikte)konumlanmış 8 burç ve bir gözetleme kulesinden oluşan savunma hendeği durumundaki Zil deresine merdivenle inilen bir kale olup, kesin yapım tarihi bilinmektedir. Zil Kale nin Kartal yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Zil Kale turumuz siz değerli misafirlerimize Ali baba tour farkı ile ücretsiz yapılacaktır.

Dileyen Misafirlerimiz için; konusunda uzman eğitmenlerimiz de birifing sonrası Fırtına Deresinin coşkun sularında Raftig yapıyoruz. Fırtına Deresinde yaklaşık 1,5 Saat suren hafif bir parkurda RAFTİNG (ekstra kişi başı 50 TL) Bu programlarımızın ardından konaklama ve Akşam yemeği icin otelimize doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

Konaklama : Ayder ve Rize 3* 4* oteller

7.GUN : RİZE (Rize Bezi Atolyesi-Of - Caykara - Uzungol - Vakfıkebir - Surmene Kumbasar Bıcakcısı)SAMSUN

Sabah kahvaltımızı otelde alıp otelimizden ayrıldıktan sonra Ayder Yaylası gezisi tamamlayıp Rize ye doğru yola çıkıyoruz. Rize bezleri yapımını canlı olarak göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimi ZAİMOĞLU RİZE BEZİ atölyesine gidiyoruz. Rize bezinin en büyük özelliği vücutta ki teri çekip vücudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından Of - Caykara -Taşkıran güzergahından Uzun Gol e ulaşıyoruz. Uzun gol de yolun her iki tarafını kaplayan yeşile doyacağınız asma köprüleri sakin akan gölün verdiği huşu ile öğlen yemeğimizi (ekstra) alıyoruz. Öğlen yemeğimizi almamızın ardından dileyen misafirlerimiz için;

Haldızen Deresi - Yayla Evi Gezisi

Çoğumuz Haldizen ismini pek bilmeyiz. Oysa Haldizen Deresi, Uzun göl ün varlık nedenidir. Uzun göl, vadi onunun kapanması sonucunda oluşmuş bir set gölü. Yüzyıllar önce meydana gelen büyük bir heyelan, Haldizen Deresinin akışını bu bölümde ağırlaştırıp göle dönüştürmüş Uzun Gol un bir nevi Annesi Haldizen Deresi.

En uzak dağ köylerinden biri olan Haldızen (Demirkapı) Yaylasında; Balıklı Göl, Aygır Gölü, Piromer Gölü, Sarıçiçek Gölü, Dipsiz Göl, Cifte Göller adları ile anılan krater golleri bulunmaktadır. Yedi Göller olarak adlandırılan bu bölgedeki Balıklı Gol de doğal alabalık yaşamaktadır. Balı ile meşhur Anzer Yaylası ile komşu olan Haldizen Yaylasında ağustos ayında bile kar görmek mümkündür.

Demirkapı yaylasında şehrin gürültüsünden uzak doğanın kucağında bulutların öte yanında yayla evlerinin sıcaklığını gezip görerek gezimizi sonlandırıyoruz.

Bu keyifli gezi ardından yola çıkarak Türkiye de bıçağın ana vatanı olarak adlandırılan Sürmene ye gidiyor meşhur KUMBASAR bıçaklarını tanımak ve alışveriş yapabilmeniz adına serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman ardından yol üzerinde giderken Karadeniz in meşhur Trabzon ekmeği ni almak icin VAKFIKEBİR de kısa bir alışveriş molası veriyoruz.

Ardından Karadeniz in Müthiş lezzetlerini yanınızda götürebilmek için tamamı yörede yaşayanlar tarafından üretilen, gerçek Tereyağ ve Peynir in bin bir çeşidinin alışverişi yapabileceğimiz İSLAMOĞLU LEZZET DİYARI na gidiyoruz.

Son olarak FİSKOBİRLİK den Fındık alışverişini tamamlayıp Karadeniz in tüm güzelliklerini tekrardan gözünüzde canlandırabileceğiniz Karadeniz sahil yolu üzerinden Samsun a varıyoruz. Samsun da konaklama ve akşam yemeği alacağımız otelimize geçiyoruz.

Konaklama:Samsun Grand Amisos Otel ya da Ordu Fatsa Yalçın Otel

8. GUN : AMASYA (Mumyalar Muzesi-Kıralkaya Mezarları-Hazeranlar Konağı- Yalıboyu Yeşilırmak- Arkeoloji Muzesi- CORUM

Otelde alınan acık bufe sabah kahvaltısının ardından Osmanlılar döneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya ya varıyoruz.

Amasya’daki gezimize Amasya ve Çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Müzesi ve Mumya Müzesi ile başlıyoruz. Müzede Hititlerden Romalılara, Selçukludan Osmanlı ya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu, Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşil Irmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikayesiyle büyüleyen Kral Kaya Mezarlarının panoramik seyri sonrasında Amasya da ki son gezimiz sevdaları tarihe mal olmuş Ferhat ile Şirin efsanesine konu olan su kanallarını gördükten sonra Amasya dan ayrılarak Leblebinin başkenti Corum a gidiyoruz.

Corum a gelip leblebi almadan evlerimize dönmek olmaz kısa bir alışveriş molası arından turumuzun sonuna geliyoruz. Donuş yolculuğumuza başlıyor ve akşam saatlerinde Ankara ya varıyoruz Ardından İstanbul a doğru yola çıkıyoruz ve bir başka Alibaba tour organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

TUR UCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER :

*Tüm Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri Dahildir.

*6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

*Gümüşhane Karaca Mağarası Giriş Ücreti

*Ordu Boztepe Teleferik Giriş Ücreti

*Samsun Amazon Kadınlar Müzesi Giriş Ücreti

*Amasya Arkeoloji Müzesi Giriş Ücreti

*Amasya Hazeranlar Konağı Giriş Ücreti

*Samsun Bandırma Vapuru Giriş Ücreti

*Samsun Gazi Müzesi Giriş Ücreti

*Trabzon Atatürk Köşkü Giriş Ücreti

*Camlıhemşin Zilkale Turu ŞAMATA TUR Farkı ile

*Rize Ayder Yaylası

*Fırtına Vadisi

*Borcka Karagol Yayla Turu

*Giresun Kalesi

*Gümüşhane Süleymaniye Camii

*Trabzon Uzun göl Yaylası

*Batum Turu

*Batum da Tekne Turu

*Batum da Akşam Yemeği ve Gürcü Gecesi

*Sinop Cezaevi giriş Ücreti

*Ferhat ile Şirin

*Haldızeren Yaylası

*Hıdırlık Tepesi (Cam Teras)

*Tüm Çevre gezileri

*Profesyonel rehberlik hizmetleri

*Otobüs içi ikramları
*Alibaba tour güvencesi

*Otellerde açık büfe 6 sabah kahvaltısı

*Otellerde acık büfe veya set menü 6 akşam yemeği

*1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

*Mercedes Travego, Tourismo otobüsler İle ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)

TUR UCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

* Öğle yemekleri,
* Tüm yemeklerde alınan içecekler,
* Ferdi kaza sigortası,
* Ekstra olarak belirtilen geziler
* Kişisel harcamalar
*Yurtdışı çıkış harcı (16 TL)

T.C Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirler bu turumuzda müze ören yeri giriş ücretleri için20,00 TLfark öder. Müze kart uygulamasının T.C Vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle Müze kart verilmez