الجولات اليومية

Rüya Gibi Doğu Karadeniz

1.GUN GECE YOLCULUĞU

24:00 Bakırkoy Omur Plaza
00:30 Beşiktaş Yıldız Camii Onu
01:00Kadıkoy Evlendirme Dairesi Onu
01:15 Kartal Yemek Center
01:30 Cayırova Mc Donalds Onu

2.GUN : SAMSUN (Bandırma Vapuru - Amazonlar Diyarı - Ataturk Onur Anıtı - Gazi Muzesi - İlk Adım Anıtı - Ayvacık koyu)

Turumuza katılacak misafirlerimizin alınması ardından aracımızda sizlere yapılan ikramlar eşliğinde Kırıkkale Sungurlu Corum uzerinden Samsun a hareket ediyoruz.

Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrasın da Amazonlar Kenti Samsun a varıyoruz. İlk olarak Mustafa Kemal ATATURK un milli mucadeleyi başlatmak icin 19 Mayıs 1919 da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun a geldikleri vapur olan Bandırma Vapuru nu ziyaret ediyoruz. Samsun Belediye Park ında Samsun un simgesi haline gelmiş, Mustafa Kemal ATATURK un şehre ilk cıktığı noktaya dikilen Avusturalyalı Heykeltraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Ataturk Onur Anıtı nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Mustafa Kemal ATATURK un Samsun a geldiğin de kaldığı otel Mantıka Palace 1940 yılında restore edilerek muze haline donuşturulmuş Gazi Muze si ziyaret edip Arkeoloji Muzesi ni geziyoruz.

Samsun daki gezimizin ardından oğle yemeğimizi alıp (extra); Terme ilcesi yakınlarındaki M.O 1200 lu yıllarda yaşadıkları varsayılan ve Homeros un İlyada sında da soz edilen ilk cağların efsanevi kadın savaşcıları Amozonlar Diyarı nı ziyaret edip konaklama ve Akşam yemeğimizi alacağımız otelimize doğru yola cıkıyoruz.

Konaklama :5*Fatsa Yalcın Otel -GrandAmisos Hotel ya da Ayvacık Legend Hotel vb

3.GUN : ORDU BOZTEPE- GİRESUN(Giresun Kalesi - Topal Osman ın Evi - Zetinlik Koyu - TRABZON - TİREBOLU (Tirebolu 42 Cay Fabrikası) - Ayasofya Kilisesi - Ataurk Koşku - Tuğana Gumuş(Telkari)

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrasında Gunun ilk durağı Şehrin incisi, bir tarafında Ordu manzarası bir tarafında ucsuz bucaksız Karadeniz sahillerinin manzarasına sahip, bir tarafında da yemyeşil tepelere hakim ziyaret edenleri buyuleyen 485 Metre yukseklikteki Boztepe ye siz değerli misafirlerimiz Teleferik ile cıkıp (Ekstra) fotoğraf ve kahve molasının veriyoruz ardından, şehri kucaklayıp tekrar aracımıza donup Giresun a doğru yola cıkıyoruz.

3000 yıllık tarihiyle muhteşem bir destinasyon olan doğal alanı, surları manzara tepeleri, cay bahceleri ile şehrin en onemli turizm merkezi olan Giresun Kalesi ne doğru hareket ediyoruz. Burada Meşhur Topal Osman ın Evi ni panoramik gordukten sonra Giresun Kale sini ziyaret ediyoruz.

Kale gezisinin ardından şehir merkezinde kısa bir mola ve Cotanak heykeli onunde fotoğraf cektikten sonra oğlen yemeğini almak uzere Tirebolu 42 CAY FABRİKASI & RESTAURANT a doğru hareket ediyoruz. Burada hem oğlen yemeği alma imkanı hem de Karadeniz de cayın kalite ve tat olarak en ust noktası olan 42 cay tarafından yapılan tesiste otantik bir mimari icinde 42 cay fabrikasında cay ile ilgili tum bilgiyi de gorerek alabilirsiniz. Cardak larda 42 no lu cayın lezzetinin de cok ayrı bir keyif olduğunu soylemeden gecmeyelim. Ardından Trabzon a doğru yola cıkıyoruz .

Trabzon da ilk olarak İstanbul dan Trabzon Komenes Ailesi tarafından yapılan Ayasofya Kilisesi ni gezdikten sonra Ataturk un Trabzon a ilk geldiğinde Soğuk Su semtinde gezerken gorup beğendiği konağı Trabzon Ozel İdaresince ATATURK e hediye edilen ve Trabzon a 3. Ve son kez geldiğin de konakladığı Ataturk Koşku nu ziyaret ediyoruz.

Ziyaretlerimizin sonunda Trabzon un unlu TUĞANA GUMUŞ olarak yoreye ozgu takı ve ev urunlerini siz değerli misafirlerimizle en guzel gorunumu, en carpıcı dizaynı ve tasarımıyla sunulmuştur. Osmanlı doneminden bu yana suregelen telkari sanatını TUĞANAGUMUŞ farklı tasarımı ile el emeği, goz nuru dokerek en asil metal olan gumuş ile birleştirmektedir. 1979 yılındanberi TUĞANA GUMUŞ imajıyla gumuş telkari el işleme sanatının asil cizgilerini cağlar oncesinin orjinalitesiyle gunumuze ulaşmıştır. Tuğana Gumuş Atolyesi n debilgi alıyoruz ve alışveriş molasının ardından konaklama yapacağımız Zigana ya doğru yola cıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde .

Konaklama: Zigana Gumuşkayak Yayla Kent( YAYLA KONAKLAMASI) vb

4.GUN : GUMUŞHANE KARACA MAĞARASI(Damlataş Mağarası - Hamsikoy Sutlacı) - FIRTINA VADİSİ(Cat Vadisi-Camlıhemşin-Şenyuva Koyu-Zilkale-Ortan Koyu ) - AYDER(Ayder Yaylası)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Torul ilcesindeki Damlataş Mağara larının en iyi orneklerinden biri olan toplam uzunluğu 256 metre olan Karaca Mağarası na Siz değerli misafirlerimize ucretsiz olarak ziyaret ediyoruz.

Karaca Mağarası gezimizin ardından; Gumuşhane nin Yuzyıllardır kulturumuzde olan ve gunumuze dek geleneksel uretim yontemi değiştirilmeden uretilen doğal ve katkısız bir urundur. Eski zamanlarda sadece yaz aylarında uretilip, butun bir kış tuketilen pestil ve Kome , gunumuzde yılın 12 ayı modern tesislerde uretimi geleneksel yapısını bozmayacak şekilde yapılmaktadır. Pestil ve kome nin en onemli ozelliği katkı veya koruyucu madde kullanılmamasıdır. Meşhur damak tadı olan Pestil-Kome alışverişi icin KRAL PESTİL Kome yi ziyaret edip oğle yemeği icin yola cıkıyoruz.

Oğle yemeğimizin ardından Hamsikoy Sutlacı (ekstra) yiyerek Fırtına Vadisine ulaşıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz tur altertiflerimiz Eski Ticaret yolunu korumak icin Cat Vadisi ne kurulmuş olan ŞAMATA TUR farkı ile Zilkale ve Ortan Koyu gezisini yapmak icin Camlıhemşin den bineceğimiz minubusler ile Sevdaluk dizi cekimlerinin de yapıldığı Şenyuva Koyunu gorerek orjinal Hemşin Konaklarını fotoğraflayabileceğiniz OrtanKoyune gidiyoruz. Burada verdiğimiz serbest zaman sonrasında Fırtına Vadi sinin vahşi doğasında yukselen Zilkale ye geciyoruz. Zilkale, Camlıhemşin, Rize ilcesinin 12 km guneyinde Fırtına Vadi sindeki bir gecide hakim, yuksekce bir tepe uzerinde(dere yatağından 100 m denize, denizden750 m yukseklikte)konumlanmış 8 burc ve bir gozetleme kulesinden oluşan savunma hendeği durumundaki Zil deresine merdivenle inilen bir kale olup ,kesin yapım tarihi bilinmektedir. Zil Kale nin Kartal yuvasını andıran goruntusune hayran kalıcaksınız. Zil Kale turumuz siz değerli misafirlerimize Tatil.com Farkı ile ucretsiz yapılacaktır.

Dileyen Misafirlerimiz icin; konusunda uzman eğitmenlerimiz de birifing sonrası Fırtına Deresinin coşkun sularında Rafting yapıyoruz. Fırtına Deresinde yaklaşık 1,5 Saat suren hafif bir parkurda RAFTİNG(extra) kişi başı 50 TL) Bu programlarımızın ardından konaklama ve Akşam yemeği icin otelimize doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

Konaklama : Ayder ve Rize 3* 4* oteller

5. GUN : TAM GUN BATUM(Coruh Nehri - Avrupa Meydanı - Poseidon Heykeli - Tiyatro Binası - Gurcu Gecesi - Tekne Turu ve Gurcu Gecesi) - Casino

Sabah otel de alacağımız kahvaltının ardından Ayder Yaylası n da kısa bir yuruyuş sonrasın da ilk durağımız Sarp Sınır Kapısı oluyor.Ulkemizi Gurcistan a bağlayan sınır kapısın dan Coruh Nehri nin Karadeniz e dokulen yerine konumlandırılmış Batum a giriş yapıyoruz. Sınırdan geciş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum da ilk olarak kucuk bir sahil kasabasında olan Gonio ya kalesini panoramik goruyoruz.

Burada Ahalsopeli ve Adlia yı birbirine bağlayan taş kopruyu Gonio Koprusu nun altından Coruh Nehri nin suları akarken, bizler kısa bir fotoğraf molası ardından Avrupa Meyda nında goğe yukselen Kafkasların mitolojik yuzunu gosteren Medea Heykeli ni gorup, sonrasında Piazza Meydanı na gidiyoruz, Batum un en guzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor.

Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda verdiğimiz serbest zamanın ardından Tiyatro Meydanı nda, Altın renkli Poseidon Heykeli ni gorup fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro Binasını, Meryem Ana Katedrali ni ziyaret ediyor sonrasında alışveriş ve TEKNE TURU icin serbest zaman veriyoruz.

Ardından siz değerli misafirlerimize ucretsiz olarak Akşam yemeği ve gunun yorgunluğunu atmak ve eğlencenin doruğa cıkacağı Gurcistan yoresel oyun ve eğlencesini gormek icin RİVİERA Resteurant ta Gurcu Gecesi ne gidiyoruz. Konaklama icin Otelimize gidiyoruz.

Konaklama: 4* Grand Rixoss Palace vb oteller

ONEMLİ UYARI: Batum Girişlerinizde Resimli ve TC. Kimlik Numaranızın yazılı olduğu kimlik (nufus kağıdı) bulundurmak ZORUNLUDUR. Ehliyet veya Pasaport ile giriş YAPILAMAZ. 16 TL olan yurt dışı cıkış harcı misafirler tarafından odenmektedir.

TC VATANDAŞI OLMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN GİRİŞİ KENDİLERİNE AİTTİR. ELEKTRONİK VİZE GECMEMEKTEDİR. BELGE EKSİKLİĞİ SEBEBİYLE GİRİŞ YAPAMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR.

*** COCUKLAR DAHİL RESİMSİZ ve YIPRANMIŞ KiMLiKLER GİRİŞ YAPAMAZ.

ONEMLİ UYARI: Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM A gecişleri icin NOTER onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir

6. GUN : RİZE - UZUNGOL (Rize Bezi Atolyesi - Of - Caykara - Vakfıkebir - Surmene Kumbasar Bıcakcısı) SAMSUN

Sabah kahvaltımızı otelde alıp otelimizden ayrıldıktan sonra Ayder Yaylası gezisini tamamlayıp Rize ye doğru yola cıkıyoruz. Rize bezleri yapımını canlı olarak goreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz ZAİMOĞLU RİZE BEZİ atolyesine gidiyoruz. Rize bezinin en buyuk ozelliği vucutta ki teri cekip vucudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından Of -Caykara -Taşkıran guzergah ından Uzun Gol e ulaşıyoruz. Uzungol de yolun her iki tarafını kaplayan yeşile doyacağınız asma kopruleri sakin akan golun verdiği huşu ile oğlen yemeğimizi(extra)alıyoruz. Oğlen yemeğimizi almamızın ardından dileyen misafirlerimiz icin ;

Haldızen Deresi -Yayla Evi Gezisi

Coğumuz Haldizen ismini pek bilmeyiz. Oysa Haldizen Deresi, Uzungol un varlık nedenidir. Uzungol, vadi onunun kapanması sonucunda oluşmuş bir set golu. Yuzyıllar once meydana gelen buyuk ir heyelan, Haldizen Deresi nin akışını bu bolumde ağırlaştırıp gole donuşturmuş Uzun Gol un bir nevi Annesi Haldizen Deresi.

En uzak dağ koylerinden biri olan Haldızen (Demirkapı) Yaylasında; Balıklı Gol, Aygır Golu, Piromer Golu, Sarıcicek Golu, Dipsiz Gol, Cifte Goller adları ile anılan krater golleri bulunmaktadır. Yedi Goller olarak adlandırılan bu bolgedeki Balıklı Gol de doğal alabalık yaşamaktadır. Balı ile meşhur Anzer Yaylası ile komşu olan Haldizen Yaylası nda Ağustos Ayı nda bile kar gormek mumkundur .

Demirkapı yaylasında şehrin gurultusunden uzak doğanın kucağında bulutların ote yanında yayla evlerinin sıcaklığını gezip gorerek gezimizi sonlandırıyoruz.

Bu keyifli gezi ardından yola cıkarak Turkiye de bıcağın ana vatanı olarak adlandırılan Surmene ye gidiyor meşhur KUMBASAR bıcaklarını tanımak ve alışveriş yapabilmeniz adına serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman ardından yol uzerinde giderken Karadeniz in meşhur Trabzon ekmeği ni almak icin VAKFIKEBİR de kısa bir alışveriş molası veriyoruz.

Ardından Karadeniz in Muthiş lezzetlerini yanınızda goturebilmek icin tamamı yorede yaşayanlar tarafından uretilen, gercek Tereyağ ve Peynir in bin bir ceşidinin alışverişi yapabileceğimiz İSLAMOĞLU LEZZET DİYARI na gidiyoruz.

Son olarak FİSKOBİRLİK den Fındık alışverişini tamamlayıp Karadeniz in tum guzelliklerini tekrardan gozunuzde canlandırabileceğiniz Karadeniz sahil yolu uzerinden Samsun a varıyoruz.Samsun da konaklama ve akşam yemeği alacağımız otelimize geciyoruz.

Konaklama:Samsun Grand Amisos Otel ya da Ordu Fatsa Yalcın Otel

7. GUN : AMASYA (Mumyalar Muzesi - Kıralkaya Mezarları - Hazeranlar Konağı - Yalıboyu Yeşilırmak - Arkeoloji Muzesi)- CORUM

Otelde alınan acık bufe sabah kahvaltısının ardından Osmanlılar doneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya ya varıyoruz.

Amasya daki gezimize Amasya ve Cevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Muzesi ve Mumya Muzesi ile başlıyoruz. Muzede Hititler in Romalılar a, Selcuklu dan Osmanlı ya kadar bircok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Bayezid Kulliyesi, Yalı Boyu, Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşil Irmak Vadisi kıyısında yer alan goruntusuyle ve hikayesiyle buyuleyen Kral Kaya Mezarları nın panoramik seyri sonrasında Amasya da ki son gezimiz sevdaları tarihe mal olmuş Ferhat ile Şirin efsanesine konu olan su kanallarını gordukten sonra Amasya dan ayrılarak Leblebinin başkenti Corum a gidiyoruz.

Corum a gelip leblebi almadan evlerimize donmek olmaz kısa biralışveriş molası arından turumuzun sonuna geliyoruz. Donuş yolculuğumuza başlıyor ve akşam saatlerinde Ankara ya varıyoruz Ardından İstanbul a doğru yola cıkıyoruz ve bir başka Alibabatour organizasyonunda buluşmak uzere vedalaşıyoruz.

TUR UCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

TUR UCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Oğle yemekleri,
* Tum yemeklerde alınan icecekler,
* Ferdi kaza sigortası,

* Extra olarak belirtilen geziler
* Kişisel harcamalar
*
Yurtdışı cıkış harcı (16 TL)