الجولات اليومية

KAPADOKYA TURU

1.GUN: İSTANBUL`DAN HAREKET

22:00 İncirli Omur Plaza
22:30 Beşiktaş Yıldız Camii onu
23:00 Kadıkoy Evlendirme Dairesi onu
23:15 Kartal yemek Center
23:30 Cayırova Mc Donalds
24:00 İzmit Halk Evi onunden katılacak misafirlerimiz ile otobus ici ikramlareşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz

2. GUN : GOREME ACIK HAVA MUZESİ - UCGUZELLER - SİNASSOS - UCHİSAR - URGUP

04:30Ankara Soğutozu Armada Alışveriş Merkezi Karşısı Ulusoy tesisleri Onunden Turumuza Katılacak misafirlerimizi aldıktan sonra Nevşehir - Niğde - Kayseri ucgenindeki doğal guzelliklerini 3917 m. yuksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yuksekliğindeki Hasan Dağ`a borclu olan, Perslerin Guzel Atlar Diyarı; diye adlandırdıkları Kapadokya bolgesine doğru yol alıyoruz Sabah yolda ekstra olarak alınan serbest kahvaltı sonrası bolgeye giriş yapıyoruz. Eski adıyla Korama bugunku adıyla Goreme Vadisi icinde yer alan GOREME ACIK HAVA MUZESİ`ni gezmek uzere hareket ediyoruz. Muze icerisindeki muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Carıklı Kilise), yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane ve İncil`in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise goreceğimiz yerler arasında. URGUP icinde yapacağımız panoramik tur sonrasında ŞARAP MAHZENLERİni ziyaret ediyoruz. Daha sonra ise şapkalı peribacalarının en guzel orneklerinin bulunduğu, aynı zamanda butun Kapadokya Bolgesi` nin panoramik manzarasının izlenebildiği UCGUZELLER MEVKİİ` nde verilecek fotoğraf ve gezinti molası ile turumuza devam ediyoruz. Asmalı Konak dizisinin de cekildiği, Rum mimarisinin en iyi orneklerini gorebileceğimiz (Sinassos) MUSTAFAPAŞA KOYU` nu gordukten sonra bolgenin en yuksek noktası olan, muhtelif donemlerde savunma amaclı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Donemi ile Ms.9.YY arasında ortaya cıkmış olan UCHİSAR KALESİ`ni dışarıdan fotoğraflayarak, Uchisar`da bulunan bolgeye ait yoresel baharat ve yemişlerin tanıtıldığı sergide alışveriş imkanı buluyoruz. Bu gunku tur programımız bolgenin doğal kaynaklarından olan onyx taşının işlendiği Onyx Taş atolyesi ziyareti ile sona eriyor ve otelimize donuyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3. GUN : CAVUŞİN - PAŞABAĞI - AVANOS-DERVENT VADİSİ KIZILIRMAK-HACI BEKTAŞ - I VELİ

Değerli misafirlerimiz otelde alacağımız acık bufe sabah kahvaltısı sonrasında ( Kahvaltı oncesi BALON TURU Ekstra )EKSTRA BALON TURU(Sabah saat 5.00-05.30 arası, araclarımız siz saygıdeğer konuklarımızı konakladığımız otelimizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar uzman ekipler tarafından ucuşa hazırlanırken, kahvaltımızı hafif bir şekilde yapıyoruz. Kısa suren bir hazırlıktan sonra balonlar gun doğumuna yakın ucuşa başlayacaklardır. Ucuş yaklaşık 1 saat surer. Ucuş sonunda konuklarımız icin ozel bir kutlama yapılacak, ayrıca ucuş hatırası olarak ucuş sertifikası verilecektir. 07.00-07.30 civarında konuklarımız tekrar kendi araclarımızla konakladıkları otellerine bırakılacaktır.)kayaların oyulması ile elde edilmiş eski yerleşim birimlerinin yer aldığı CAVUŞİN OREN YERİ` nin gezilmesinden sonra, cok başlı peribacalarının ve keşiş hucrelerinin gorulebileceği PAŞABAĞI` nda fotoğraf molası veriyoruz. Devamında değişik şekillere benzetilen peribacalarının bulunduğu DERVENT VADİSİ`ni geziyoruz. Turumuz Cilalı Taş Devri` nden beri aynı teknik ve malzeme ile canak comlek uretimi yapılan AVANOS`a yapacağımız ziyaret ile devam ediyor. Bu ziyaretimiz sırasında Kızılırmak` tan elde edilen camurun işlenmesi ve comlekci carkı başta olmak uzere ceşitli teknikler ile sanat eserlerine donuşturulmesi konusunda bilgiler alıyoruz, arzu ederseniz alışveriş yapma imkanından faydalanıyoruz ve sonrasında Horasan`da dunyaya gelen Yenicerilerin Piri Hacıbektaş Veli`nin Turbesinin de bulunduğu HACIBEKTAŞ (ekstra gezisi muze oren yeri giriş ucretine dahildir) ilcesine gidiyoruz. Son olarak donuşte halı atolyelerinin gezilmesi ile bugunku turumuz sona eriyor ve otelimizde donuyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.(Dileyen misafirlerimizle yemek sonrası geleneksel Kapadokya Turk Gecesi seyrine gidiyoruz. extra)

4. GUN : DERİNKUYU - NARLIGOL - IHLARA VADİSİ - TUZ GOL`U

Sabah kahvaltımızı alarak otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız, duşman baskınlarından kacan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde duzenlenmiş bir muhendislik harikası olan DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ olacak. (Veya Kaymaklı Yeraltı Şehri). Guzergahımız uzerinde, volkanik bir arazi icerisinde bulunan NARLIGOL`u (Krater Gol) gorerek cay ve kahvelerimizi yudumladıktan sonra kanyon-vadi olan doğa harikası, IHLARA VADİSİ`ne Ağacaltı, Yılanlı gibi Kiliseleri gormek uzere vadiye iniyoruz. İstanbul`a doğru yola cıktığımızda TUZ GOLU kıyısında vereceğimiz fotoğraf molası ardından Ankara, Bolu uzerinden yol alarak İstanbul` a varıyoruz ve akşam saatlerinde siz sayın misafirlerimizi diğer Alibabatour turlarımızda tekrar goruşmek uzere aldığımız noktalara bırakıyoruz.

TURBAN ÜRGÜP HOTEL,FLORIA HOTEL,ÇİNER HOTEL 'de konaklamayı kapsar.


TUR UCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Lux otobuslerle ulaşım
* Otellerde Yarım pansiyon Konaklama ( 2 Akşam Yemeği- 2 Sabah Kahvaltısı)
* Tum Cevre gezileri
* Otobus ici ikramlar
* 1618 sayılı Kanuna Gore Zorunlu Seyahat sigortası
* Rehberlik Hizmeti
* Ek Hizmetler
* Muze Kart+Muze ve Oren Yeri Giriş ucretleri

TUR UCRETİNE DAHİL OLMAYANHİZMETLER

*TumOğlenYemekleri
* TumYemeklerde alınan icecekler
*Ozel Harcamalar
*Extra belirtilen Tum Organizasyonlar