سفرنبولو - أماسرا - ايريجلى - سبانجا - معشوقية

سفرنبولو - أماسرا - ايريجلى - سبانجا - معشوقية

Safranbolu-Amasra-Ereğli-Sapanca-Mayşukiye

1.Gün Cuma İstanbul-Safranbolu-Amasra -Bartın

24:00İncirli Ömür Plaza Önü24:30Beşiktaş Yıldız Camii Önü,01.00Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü,01.15Kartal Köprüsü Altı

01.45İzmit Halkevi Önü hareket ile seyahatimizebaşlıyoruz. Lüks otobüslerimiz, ikramlar vebelirlenen kalkış noktalarından hareket ile normal hava ve yol koşullarında 6-7 saat sürecek yolculuğumuzun ilk durağı Safranbolu.

 

2.Gün Cumartesi Safranbolu-Amasra-Zonguldak

Sabah saatlerinde Yörük Köyüne varış ve extra alınacak kahvaltıyı takiben tarihi çamaşırhanenin gezilmesi. Homeros’un İlyada destanına konu olmuş,5000 yıllık bir tarihe sahip, Dünya miras listesine alınmış Safranbolu’yu keşfetmek üzere Rum ve Türk Mahallelerini gezmeye başlıyoruz.Hükümet Konağı ve Saat Kulesinin Hıdırlık Tepesinden panaromik olarak görülmesi sonrası Köprülü Mehmet Paşa Cami ,bir müze ev olan Kaymakamlar Evi, İzzet Mehmet Paşa Cami, Demirciler-Bakırcılar ve Yemeniciler Arastası'nı geziyoruz.Meşhur Safranbolu Lokumlarının tadına bakma fırsatı elde edeceğimiz alışveriş molamız sonrası , Fatih Sultan Mehmet'in bile fethederken zarar vermeye kıyamadığı 3000 yıllık kent Amasra'ya doğru yola çıkıyoruz. Bakacak Tepesi'nden Fatih Sultan Mehmet’in “Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bu'mola? (Dünyanın Gözleri) dediği Amasra’nın manzarasını seyrederek bir fotoğraf molası veriyoruz.Daha sonra Karadeniz’in meşhur balık lokantalarında öğle yemeği için serbest zaman .Öğlen yemeğini takiben Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi,Boztepe,Kaleiçi,Tahtacılar Çarşısını gezdikten sonra sonra Kraliçe Amastris’ten adını alan Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı izleri taşıyan Amasra şehir merkezi göreceğimiz yerler arasındadır.Gezimiz sonrası konaklama yapılacak Zonguldak 5* Dedeman otele varış akşam yemeği ve konaklama.Dileyen misafirlerimiz ücretsiz olarak Kapalı Yüzme havuzu , hamam , sauna,fitness gibi aktivitelerden faydalanabilir ve günün yorgunluğunu atabilirler.

 

3.Gün Pazar Zonguldak –Ereğli - Sapanca-Maşukiye – İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saat de otelimizden hareket.Panaromik Ereğli Turumuz sonrası Müze haline getirilmiş Denizaltı yı ( giriş ücreti katılımcılara aittir) gezip Sapanca’ya hareket ediyoruz.İki saatlik yolculuk sonrası Sapanca’ya varış Göl kenarında serbest zaman, isteyen misafirlerimiz çay bahçelerinde oturup göl manzarası eşliğinde çaylarını içebilir,deniz bisikletine binip sapanca gölünde kısa gezi programlarına katılabilir).Sapanca gezimiz sonrası öğlen yemeği için Maşukiye’ye hareket ve serbest zaman.Rehberimizin belirlediği saat de İstanbul’a doğru dönüşe geçiyoruz. Misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması ve gezimizin sonu.

Tur Ücretine Dahil olan hizmetler

*Otobüs ile Ulaşım ve Otobüs içi ikramlar.

*Milli Park girişleri , rehberlik ve acente hizmet bedeli , ara transfer

*5* Dedeman otel de iki-üç kişilik odalar da 1 gece Yarım Pansiyon konaklama ( sabah&akşam yemeği, Otel dahilinde ücretsiz kapalı havuz , hamam , sauna ve fitness kullanımı).

*Ali Baba Turizm 28 yıllık bilgi, deneyim,hizmet anlayışı ve güvencesi .

* Tur katılım sayısı 27 Kişi ye kadar 28 kişilik küçük otobüs ile 28 kişi ve üzeri katılımlarda 46 kişilik lüks otobüs ile ulaşım

Tur Ücretine Dahil olmayan hizmetler

*Müze ve ören yeri giriş ücretleri

*Öğlen yemekleri ve otelde extra harcamalar,ilk gün Yörük köyünde kahvaltı.

*Extra ve Program dışı geziler, gezi süresince kişisel harcamalar.